opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dragster
    Elegance
    • 2009
    • 895
    • Honda

    Zamieszczone przez ruwado
    Zamieszczone przez dragster
    W Skodzie dojeżdżam zimówki Conti Winter Contact w rozmiarze 195 i wcale nie piszczą :shock:
    teraz przy takich temperaturach? :shock:
    Tak. Na deszczu oczywiście powoli.
    Silnik R18A2.
    http://www.dadrl.org.uk
    http://www.lightmare.org

    Komentarz

    • Voit
      Elegance
      • 2010
      • 816

      Zamieszczone przez dragster
      Zamieszczone przez ruwado
      Zamieszczone przez dragster
      W Skodzie dojeżdżam zimówki Conti Winter Contact w rozmiarze 195 i wcale nie piszczą :shock:
      teraz przy takich temperaturach? :shock:
      Tak. Na deszczu oczywiście powoli.
      Brawo!
      Gratuluje. Za takie coś zabierałbym dowód rejestracyjny.
      Zdajesz sobie sprawę, że stanowisz zagrożenie na drodze?

      Komentarz

      • dragster
        Elegance
        • 2009
        • 895
        • Honda

        Podsycając atmosferę :lol: dodam, że Conti Winter Contact TS830 z ok. 4 mm bieżnikiem trzymają latem lepiej niż niejedne letnie z większym lub podobnym bieżnikiem.
        Silnik R18A2.
        http://www.dadrl.org.uk
        http://www.lightmare.org

        Komentarz

        • marcin607
          Elegance
          • 2014
          • 767
          • Octavia II (1Z3)
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Panowie co myślicie o oponach NEXEN?
          MaderFaker EKOlot -> http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...t-vrs-interior

          KUPIĘ: tunel z podłokietnikiem-kpl, Zderzak vrs FL, Skladane lusterka-kpl, Maxi-dot

          Komentarz

          • mac_aaron
            Elegance
            • 2012
            • 984
            • Octavia III (5E3)
            • CJSA 1.8 TSI 180 KM

            Zamieszczone przez dragster
            Podsycając atmosferę :lol: dodam, że Conti Winter Contact TS830 z ok. 4 mm bieżnikiem trzymają latem lepiej niż niejedne letnie z większym lub podobnym bieżnikiem.
            Trzymają pewnie dobrze bo mieszanka miękka, ale jaka droga hamowania?

            Komentarz

            • dragster
              Elegance
              • 2009
              • 895
              • Honda

              Zamieszczone przez mac_aaron
              jaka droga hamowania?
              Podobna jak na nowych Vreidstein 5 i gorsza niż na starych Dunlopach Sport 2000 (to były super opony). ABS nie włączył się ani razu, miesięcznie robię ponad 2 tys. km.
              Silnik R18A2.
              http://www.dadrl.org.uk
              http://www.lightmare.org

              Komentarz

              • leszekmw
                RS
                • 2005
                • 5356

                a tam..nudzi mi się to se popiszę..


                klient kupił sobie vectrę świeżo z francji...przyjechał po opony..demontuję ...a tu taki mały feler :twisted:







                córka zadzwoniła do taty że coś jest w oponie..
                w dodatku usiłowała mu wmówić że to on wjechał na coś wcześniej a ona pojechała do miasta i dopiero tam to zobaczyła.. :szeroki_usmiech






                z takim czymś sie wczoraj ścigałem..nie powiem , trochę szybszy jest ale czy aż tak bardzo... :?
                :wink:


                co się tyczy opon letnich...
                po obserwacjach i jazdach na różnych oponach przez dwa sezony stwierdzam / oczywiście to tylko moje zdanie / że w kategorii opon dla "normalnych" kierowców wygrywa michelin ps3.
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz

                • Maicroft
                  Moderator
                  S_OCP MemberModeratorr
                  • 2004
                  • 25757
                  • Audi

                  Co to w tej oponie jest wbite.

                  Zamieszczone przez leszekmw
                  co się tyczy opon letnich...
                  po obserwacjach i jazdach na różnych oponach przez dwa sezony stwierdzam / oczywiście to tylko moje zdanie / że w kategorii opon dla "normalnych" kierowców wygrywa michelin ps3.
                  Bo cicha i komfortowa czy cos jeszcze ??
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz

                  • SS
                    RS
                    • 2010
                    • 16209
                    • Superb III (3V3)

                    leszekmw, a udało się tę felgę z Vectry wyważyć?
                    Pisał Sebastian

                    Komentarz

                    • leszekmw
                      RS
                      • 2005
                      • 5356

                      Zamieszczone przez Maicroft
                      Bo cicha i komfortowa czy cos jeszcze ??
                      równomierne zużywanie się bieżnika
                      bardzo dobre trzymanie nawet przy zużytych oponach , testowałem na podjechanych a mam takie swoje dwa zakręty...
                      nie widziałem ich poząbkowanych na żadnym aucie
                      no i robią naprawdę duże przebiegi , sądzę że sporo większe od konkurencji.


                      Zamieszczone przez SS
                      leszekmw, a udało się tę felgę z Vectry wyważyć?
                      taa...akurat bicie opony zrównoważyło bicie tej łaty. felga była w zasadzie prosta.
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz

                      • SS
                        RS
                        • 2010
                        • 16209
                        • Superb III (3V3)

                        leszekmw,
                        Pisał Sebastian

                        Komentarz

                        • bonzo01
                          Rider
                          • 2009
                          • 295
                          • Superb II combi (3T5)
                          • CDAA 1.8 TSI 160 KM

                          Panowie poszukuję opon 205/50 R17 lato. Zależy mi na oponach cichych i nie podatnych na ząbkowanie. Cena za sztukę powiedzmy max 500 zł. Obecnie mam GY OptiGrip i się mocno wyząbkowały. Coś doradzicie?
                          MOJA WYMARZONA KOCHANKA
                          tymczasowy dupowóz
                          następnie kochanka
                          zaczęlo się od

                          Komentarz

                          • Mr0czny
                            Elegance
                            • 2009
                            • 948
                            • Octavia III (5E3)
                            • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                            a co poelcacie na lato ?
                            W tej chwili mam Goodyear Eagle F1 Assymertic 2 i po trzech sezonach mają niecałe 5mm więc na przyszły rok trzeba coś nowego.

                            Rozmiar 225/45/R17

                            Komentarz

                            • xtremesystems
                              RS
                              • 2010
                              • 2254
                              • Hyundai

                              a jaki styl jazdy preferujesz?

                              Komentarz

                              • Mr0czny
                                Elegance
                                • 2009
                                • 948
                                • Octavia III (5E3)
                                • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                                jak są warunki to szybko
                                ecodriving mnie nie interesuje :twisted:

                                Komentarz

                                • xtremesystems
                                  RS
                                  • 2010
                                  • 2254
                                  • Hyundai

                                  re002

                                  Komentarz

                                  • Nexus6
                                    RS
                                    S_OCP Member
                                    • 2004
                                    • 4847
                                    • Volkswagen

                                    Zamieszczone przez Mr0czny
                                    a co poelcacie na lato ?
                                    W tej chwili mam Goodyear Eagle F1 Assymertic 2 i po trzech sezonach mają niecałe 5mm więc na przyszły rok trzeba coś nowego.

                                    Rozmiar 225/45/R17
                                    nie kombinuj, pozostań przy F1, ciężko Ci będzie znaleźć lepsze "kapcie"
                                    With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                                    Komentarz

                                    • czernobyl
                                      L&K
                                      • 2008
                                      • 1276
                                      • Octavia III (5E3)
                                      • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                      • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                      • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                      już pisałem w tym temacie o moich doświadczeniach z Dunlopami Bluresponse 195/65/15, gwoli przypomnienia:
                                      1. sezon 2013, zrobione ~20kkm - super, cicho, dobre trzymanie
                                      2. sezon 2014, znów ok. 20kkm - cicho, trzymanie coraz słabiej
                                      --
                                      3. sezon obecny, przejechane kolejne 10-12kkm - dalej cicho, ale reszta to już całkowita beznadzieja; gwałtowniejsze (jak na 1.6+LPG..) ruszenie = kontrolka ASR, ruszanie na mokrym - w połowie przypadków ślizganie + kontrolka ASR; hamowanie na suchym - tylko wesja z kapeluszem, każde gwałtowniejsze depnięcie hamulca - ABS w akcji. zdarzyło mi kilkrotnie podczas łagodnego przyspieszania na na trzecim biegu, że przód po podskoczeniu na małym wyboju, dziurce czy łączeniu mostu tracił przyczepność
                                      niniejszym, pomimo ok. 4-5mm bieżnika kilka tygodni temu pozbyłem się ww. produktu (=śmietnik). miałem nadzieję dojeździć do końca sezonu i wtedy wyrzucić, ale ich zachowanie na normalnej nawierzchni urągało jakimkolwiek normom. zdecydowanie odradzam, chyba że ktoś chce od nowości zjeździć w jeden sezon, co może być trudne - tak jak napisałem, zrobiłem na nich ponad 50kkm i było 4-5mm (dla porównania - przy moim stylu jazdy po podobnym przebiegu na Uniroyal Rainexpert było 2-3mm)

                                      Komentarz

                                      • prezes73
                                        Rider
                                        • 2015
                                        • 522
                                        • Hyundai

                                        Przymierzam sie do zakupu Dunlopów RT MAXX 205/50 r17. Mam nadzieję, że są z lepszej gumy niż Bluresponse. Chyba że to jest to samo, to wtedy odpuszczę sobie dunlopy i dalej szukał cichej, dobrej opony.

                                        Komentarz

                                        • Voit
                                          Elegance
                                          • 2010
                                          • 816

                                          ...A co Ci się dzieje z gumą w Blueresponsach?
                                          Ja jeżdżę drugi sezon na tych oponach i nie zauważyłem niczego niepokojącego.
                                          Cały czas jest cicho, komfortowo i bezpiecznie.
                                          ...OK, zgadza się, ja jeżdżę spokojnie. 8)

                                          Komentarz

                                          • prezes73
                                            Rider
                                            • 2015
                                            • 522
                                            • Hyundai

                                            Zamieszczone przez Voit
                                            ...A co Ci się dzieje z gumą w Blueresponsach?
                                            Ja jeżdżę drugi sezon na tych oponach i nie zauważyłem niczego niepokojącego.
                                            Cały czas jest cicho, komfortowo i bezpiecznie.
                                            ...OK, zgadza się, ja jeżdżę spokojnie. 8)
                                            Jeżeli piszesz do mnie, to ja nie mam Bluresponsów ;-) Chce kupić też dunlopy ale rt maxx. Z wpisów wynika że średnio wypadają bluresponse i mam nadzieję, że rt maxxy mają lepszy skład mieszanki gumy i nie robią się plastikowe po 30kkm. Musiałbym wymieniać co rok.

                                            Komentarz

                                            • czernobyl
                                              L&K
                                              • 2008
                                              • 1276
                                              • Octavia III (5E3)
                                              • BFQ 1.6 MPI 102 KM
                                              • BSE 1.6 MPI 102 KM
                                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                              Voit, to ja jeździłem* na bluresponsach (w sumie to 2 z tyłu mi zostały, bieżnika po wspomnianych 50k przebiegu jest z 6mm na tylnej osi i dalej są w użytku).
                                              u mnie zauważalne pogorszenie przyszło w 2. sezonie używania - ot tak jakoś hamowanie z 20kmh na mokrym skończyło się skopaniem przez ABS. potem to już równia pochyła. nigdy wcześniej nie posiadałem opon, które by się w takim wieku tak nagle zdegradowały - poza tymi dunlopami każde były w stanie przeżyć 3-4 sezony i zakończyć godnie służbę; tu natomiast mam wredne wrażenie, że opona jest zrobiona idealnie pod testy, które robi się na nowych oponach, a potem to niech już się klient martwi. oczywiście istnieje możliwość -skoro to koncern GY, który trochę fabryk ma- że egzemplarze pochodzące z innej fabryki niż moja (lub z innej serii, ja swoje kupowałem w marcu 2013) będą znosiły starzenie inaczej

                                              Komentarz

                                              • xtremesystems
                                                RS
                                                • 2010
                                                • 2254
                                                • Hyundai

                                                ale guma ci stwardniała? czy jak?

                                                no bo pogorszenie moze wiazac sie z twardoscia gumy.nie mozna uzyc gorszej mieszanki nizesz a lepszej wyzej.

                                                Komentarz

                                                • Voit
                                                  Elegance
                                                  • 2010
                                                  • 816

                                                  czernobyl, ja swoje opony kupowałem około marca 2014. Nie sądzę, żeby to miało znaczenie, ale zostały zrobione w Niemczech. Chyba po prostu ten rozmiar (205/55 R16) tam właśnie był robiony... Nie sądzę, żeby kraj pochodzenia miał wpływ na trwałość tych opon.
                                                  Przebieg mam mniejszy niż Twój, około 25 tyś na letnich. Tak sobie szacuję, bo nie zapisywałem...
                                                  Mój styl jazdy nie jest agresywny, jeżdżę raczej spokojnie. Może to ma wpływ na zużycie tych opon, bo faktycznie, są raczej miękkie. Do agresywnej jazdy raczej się nie nadają.
                                                  Piszesz, że opona wygląda jak zrobiona pod testy... Mam inne zdanie na ten temat.
                                                  Opony robione pod testy charakteryzują się obecnością w bieżniku wielu wąskich i płytkich lamelek, które poprawiają właściwości trakcyjne opony, ale z czasem znikają, ścierają się wraz z bieżnikiem. Tak były zbudowane moje poprzednie opony Goodyear Efficientgrip, poprzednia wersja tych obecnie dostępnych Goodyear Efficientgrip Performance...
                                                  Opony były komfortowe i na początku trzymały bardzo dobrze, ale co sezon rzeźba bieżnika stawała się coraz bardziej uboga, pozostawało coraz mniej lamelek.
                                                  Dunlopy Blueresopnse mają inny bieżnik - lamelki są znacznie grubsze, głęboko nacięte, głębokie lamelki na barku, rowki i bloki jak w oponach autobusów.
                                                  Ta opona nie powinna zmieniać rzeźby bieżnika wraz ze ścieraniem się.
                                                  Ja u siebie nie zauważyłem, żeby bieżnik na moich oponach uległ widocznemu zubożeniu. Goodyeary po podobnym okresie eksploatacji wyglądały już wyraźnie inaczej niż nowe.

                                                  Komentarz

                                                  • beaviso
                                                    Elegance
                                                    • 2010
                                                    • 767
                                                    • Octavia II (1Z3)
                                                    • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                    @czernobyl
                                                    Co zamontowałeś po wyrzuceniu BluResponsów?
                                                    Ja, po rocznej przygodzie z nimi, wróciłem do starego wzoru bieżnika Conti EcoContact 3, takiego na jakim auto wyjechało z fabryki. I odetchnąłem z ulgą. Na poprzednim komplecie zjeździłem ok. 60 tys. km, opony miały 4-4.5 mm, nie wyząbkowały się, trzymały tak samo do końca (przyzwoicie, choć nie bardzo dobrze - ale równo i przewidywalnie). Z BluResponsami wytrzymałem jeden letni sezon i 7 tys. km, po czym zdecydowałem się ich pozbyć, bo zbyt zmieniły charakterystykę prowadzenia samochodu (miękka konstrukcja). Co ciekawe, mnie także parę razy zaskoczył ABS przy Dunlopach (po ich dotarciu, bo pierwsze ~500 km nie jest miarodajne). Absolutnie mogę polecić CEC3 w rozmiarze 195/65 R15H - tak jak napisałem, na pewno nie jest to najlepsza opona na mokrym, ale jest "wystarczająca" i przewidywalna, a przy tym zapewnia optymalne zachowanie samochodu przy szybszej jeździe i kontrolę w zakrętach. Przypadkowo ich w fabryce nie wybrali dla tego modelu, wiedzieli co robią.

                                                    M.
                                                    666 4U

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...